ELU/LIFE | RAAMATUD/BOOKS | ARVAMUSED/OPINIONS | KIRJANDUS/LITERATURE
|FILOSOOFIA/PHILOSOPHY | TÕLKED/TRANSLATIONS | UUT/NEW| ALGUSSE / MAINPerekond

Jaan Kaplinski on abielus 1969. aastast Tiia Toometiga, kes on kirjanik ja oli 1994-2007 Tartu Mänguasjamuuseumi direktor. Esimesest abielust Küllike Kaplinskiga on tal tütar Maarja Kaplinski (s. 1964).

Jaanil ja Tiial on pojad Ott-Siim Toomet (s. 1970), Lauris Kaplinski (s. 1971) ja Lemmit Kaplinski (s. 1980) ja tütar Elo-Mall Toomet (s. 1981). Ott-Siim on füüsika ja majandusteaduse magister ning kaitses 2006 majandusdoktori kraadi Aarhusi ülikoolis Taanis. Ta töötab vaheldumisi Aarhusi ja Tartu Ülikoolis. Lauris lõpetas ülikooli biokeemikuna, praegu töötab ta peamiselt infotehnoloogia alal, on olnud kaua Linux-opsüsteemi arendaja, nüüd tegeleb Tartu Ülikooli Raku- ja molekulaarbioloogia instituudis bioinformaatikaga. Lemmit õppis ülikoolis filoloogiat ja semiootikat, semiootikuna ta ülikooli ka lõpetas. Peale selle tegeleb ta kompuutritega, sealhulgas samuti Linuxiga, luuletamisega ja kirjastamisega, käivitades kirjastuse Võluri tagasitulek . Mõned aastad töötas Lemmit Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes IT alal. Nüüd on ta hõivatud trükikunsti muuseumi käimalükkamisega Tartus Kastani tänavas, endise Noor-Eesti trükikoja majas. Filoloogiat õppis ka Elo-Mall , kodustele Ellom, kes samuti on kirjutand luuletusi, avaldanud paar luulekogu eesti ja inglise keeles ning paar oma piltidega värvimisraamatut. Laurisel, kes on 1991. aastast abielus Kersti Oravaga (nüüd Kaplinski temagi) on kolm last: Minea (1991), Jerzy-Edvard (1995) ja Karl Aleksander (2000). Jaanil on ka poeg Märt-Matis Lill, sündinud 1975, kellel on kaks poega - Oliver ja Markos ning tütar Ele.

Maarja on tegelnud innukalt psühhodraamaga ja sai 2000. aastal sellel alal assistendi diplomi.
Oti ja Piret Toometi abielu lahutati 2002. aastal. Augustis 2003. abiellusid Ott Toomet ja Tiina Strauss, kes sestsaadik kannavad mõlemad Toometi perekonnanime. Nii on Jaanil ja Tiial kaht perekonnanime kandvad järeltulijad - Kaplinskid ja Toometid.

25. septembril 2001. aastal tuli meie hulka Elo-Malle ja Jaan Söödi tütar Helo Sööt.

Lemmituga oli abielus Marge Nelk ja meie peres kasvas mitmeid aastaid Marge tütar Mia. 2002. aasta 14. oktoobril sündis Lemmitul ja Margel tütar Nora, Ameerika moodi võiks teda siis kutsuda Nora Kaplinski II ja ta on mõnede arvates natuke isegi oma vanavanaema Nora Kaplinski I nägu. Ka pärast Lemmitu-Marge abielu lahutust on Nora ja Mia veetnud omajagu aega vanavanemate ja teiste Jaani-Tiia lastelaste juures Mutikul.

2004. aasta 29. aprillil sündis Otil ja Tiinal Aarhusis Taanimaal tütar Liisa, Liisa ja tema vanemate pilte on võimalik vaadata Oti kodulehel Liisa all. 2007 sündis Liisale vend Kaarel, keda näeme juba allolevatel piltidel ja tema isa kodulehel samas kus suurt õde Liisatki.

Vana-Mutiku talu trepil 2004Tagareas: Kersti, Lauris, Minea, Tiia, Jaan, Maarja, Mia. Kersti-Laurise ees Jerzy-Edvard (omastele Joosu) ja Karl Aleksander. Eespool Tiina, Ott Liisaga, Elo-Mall Heloga, Marge, Nora, Lemmit.

Pere elu üks olulisemaid keskusi on Mutiku (praegu ametlikult Vana-Mutiku) talu Põlvamaal Kõlleste vallas, mis kuulub meile alates 1970. aastast. Nüüd kuulub Mutiku ametlikult Otile. Sinna on Jaan rajanud väikese pargi, sinna on kaevatud paar tiiki, millest ühes saab ka kenasti ujuda, seal on ka kartulimaa ja köögiviljaaed, mõned marjapõõsad ja õunapuud ning parasjagu heinamaad, mida Ott ja Jaan iga suvi agaralt niidavad. Talu juurde kuulub saun väikse kambriga, kuur, ait, metsamajake ja lasteonn, ööbimisvõimalusi on ohtralt nii omadele kui külalistele. Pere juurde kuulub ka kass (esimene oli Hugo, teine Murjam ja praegune Volts) ja paar peret mesilasi Mutiku aias. Mutiku talul on ca 15 hektarit maad, millest umbes 10 on mets, enamjaolt soine kaasik, milles aga on paar ilusat soosaart ja natuke korralikku männikut. Paar hektarit sood ja soosaar on reservaat, kus puudel ja kõigel muul lastakse kasvada, elada, kukkuda ja kõduneda omasoodu, sellesse sekkumata. Teeäärsest metsast saab aga nii küttepuid kui saematerjali.

Tiia lastelastega Mutiku trepil suvel 2004

Tiia süles on Liisa, jalgrattasõitu harjutab Nora.